អត្ថប្រយោជន៍ការពារបន្ថែម ដោយមិនចាំបាច់បង់បុព្វលាភបន្ថែម: សកម្មភាពនៃការយកចិត្តទុកដាក់របស់ព្រូដិនសល
ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសលកម្ពុជា នឹងផ្តល់ជូនអត្ថប្រយោជន៍ចំនួន ១០,០០០ ដុល្លារ បន្ថែមលើកញ្ចប់បណ្ណសន្យារ៉ាប់រងដែលអតិថិជនមានស្រាប់ ក្នុងករណីដែលអ្នកត្រូវបានធានារ៉ាប់រងបានទទួលមរណភាពដោយសារជំងឺកូវីដ-១៩ គិតចាប់ពីថ្ងៃទី ០១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ រហូតដល់ថ្ងៃទី ៣០​ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១។ អត្ថប្រយោជន៍បន្ថែមនេះ នឹងផ្តល់ជូនអតិថិជនរបស់ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសលកម្ពុជាទាំងអស់ ទាំងអតិថិជនចាស់ និងថ្មី ដែលមានបណ្ណសន្យារ៉ាប់រងមានសុពលភាព។
លោក Sanjay Chakrabarty នាយកប្រតិបត្តិ របស់​ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសល​កម្ពុជា មានប្រសាសន៍ថា៖ "គោលជំហរចម្បងរបស់ ព្រូដិនសល គឺតែងតែការពារ និងធ្វើឱ្យសុខុមាលភាពរបស់គ្រួសារប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជាទាំងអស់មានភាពប្រសើរឡើង។  យើងបានធ្វើការឆ្លើយតបយ៉ាងឆាប់រហ័ស ដើម្បីផ្តល់នូវអត្ថប្រយោជន៍បន្ថែមទាំងនេះដល់អតិថិជនចាស់ និង ថ្មីរបស់ពួកយើងនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។»
គិតត្រឹមថ្ងៃទី ៣០ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២១ ប្រទេសកម្ពុជាបានរកឃើញ ជំងឺកូវីដ-១៩ ចំនួន ២៣៧៧ ករណីហើយ។
ការផ្តល់ជូនការពារសម្រាប់ ជំងឺកូវីដ១៩ ខ និងលក្ខខណ្ឌ
១. ខ និង​លក្ខខណ្ឌ របស់បណ្ណសន្យារ៉ាប់រងដែលលោកអ្នកបានជាវ នៅតែមានសុពលភាព និងត្រូវប្រើប្រាស់ជាឯកសារគោល ប្រសិនបើមានភាពខុសគ្នា​រវាង ខ និង​លក្ខខណ្ឌ​ទាំងនោះ និងខ និង​លក្ខខណ្ឌ របស់អត្ថប្រយោជន៍ដែលបានផ្តល់បន្ថែម នៅផ្នែកខាងក្រោមនេះ។
២. “ជំងឺ កូវីដ១៩ (COVID-19)” សំដៅទៅ​លើ​ករណីដូចដែលបាន បញ្ជាក់ដោយរបាយការណ៍ដែលចេញពីក្រសួងសុខាភិបាលកម្ពុជា។
៣.​ នេះជាអត្ថប្រយោជន៍ ក្នុងករណី​ទទួល​មរណភាព ដែល​ផ្តល់ជូន​​​បន្ថែមដោយ​ក្រុមហ៊ុន​ព្រូដិនសលកម្ពុជាទៅឲ្យអ្នកត្រូវបានធានារ៉ាប់រងដែលមានបណ្ណសន្យារ៉ាប់រងកំពុងមានសុពលភាពជាមួយក្រុមហ៊ុន​ និង អ្នកត្រូវបានធានារ៉ាប់រងថ្មីដែលមានបណ្ណសន្យារ៉ាប់រងមានសុពលភាព​ ដោយមិនតម្រូវឲ្យបង់បុព្វលាភធានារ៉ាប់​រង​បន្ថែមឡើយ។ ដើម្បីបញ្ជាក់ឲ្យកាន់តែច្បាស់ រាល់ការផ្តល់ជូនការការពារបន្ថែមដោយឥតគិតថ្លៃពីក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសលកម្ពុជា មិនមែនជាបណ្ណសន្យារ៉ាប់រងមានសុពលភាពនោះទេ។
៤.​ ក្នុងករណីទទួលមរណភាពរបស់អ្នកត្រូវបានធានារ៉ាប់រងដោយសារជំងឺ កូវីដ១៩ ដោយស្របតាមលក្ខខណ្ឌ ចាប់ពីថ្ងៃទី ០១ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២១ ដល់ ថ្ងៃទី ៣០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២១ ក្រុម​ហ៊ុន​ព្រូដិនសលកម្ពុជា នឹងផ្តល់ជាសំណងអត្ថប្រយោជន៍បន្ថែមចំនួន ១០ ០០០ ដុល្លារអាមេរិក។
៥.​ ករណីដែលជាស្ថានភាព ឬ ជំងឺដែលមានស្រាប់ អត្ថប្រយោជន៍នេះនឹងមិនត្រូវបានទូទាត់ជូនទេ។
៦.ម្ចាស់បណ្ណសន្យារ៉ាប់រងត្រូវតែទាញយក និង តំឡើងកម្មវិធីទូរស័ព្ទដៃដែលមានឈ្មោះថា ​“Pulse ដោយក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសលកម្ពុជា” ជាមួយនឹងការភ្ជាប់បណ្ណសន្យារ៉ាប់រងរបស់លោកអ្នកនៅក្នុងកម្មវិធី Pulse ដើម្បីមានសិទ្ធិនៅក្នុងការទទួលបានការការពារបន្ថែមនេះ។
៧. រយៈពេលរង់ចាំ ១៤ ថ្ងៃបន្ទាប់ពីកាលបរិច្ឆេទចេញបណ្ណសន្យារ៉ាប់រង ឬ កាលបរិច្ឆេទមានសុពលភាពនៃបណ្ណសន្យារ៉ាប់រង ឬ កាលបរិច្ឆេទបន្តសុពលភាពនៃបណ្ណសន្យារ៉ាប់រងឡើងវិញ ដោយយកកាលបរិច្ឆេទចុងក្រោយគេ គឺត្រូវបានកំណត់មុនពេលការការពារបន្ថែមដោយឥតគិតថ្លៃនេះ  មានសុពលភាព និង មានសិទិ្ធក្នុងការទទួលបានសំណង។
៨. អត្ថប្រយោជន៍នេះនឹងត្រូវបានទូទាត់ជូន តែ​ម្តង​ប៉ុណ្ណោះសម្រាប់អ្នកត្រូវបានធានារ៉ាប់រងម្នាក់ ដោយមិនគិតពីចំនួនបណ្ណ​សន្យារ៉ាប់រងដែលមានឡើយ។
៩. ក្រុមហ៊ុនរក្សាសិទ្ធ ក្នុងការកែប្រែ ខ និងលក្ខខណ្ឌនៃអត្ថប្រយោជន៍ផ្តល់ជូនបន្ថែមនេះ ក្នុងពេលណាមួយក៏បាន ដោយពុំចាំបាច់ជូនដំណឹងជាមុន ។ ករណីមានវិវាទណាមួយ ក្រុមហ៊ុនមានសិទ្ធិនៅក្នុងការសម្រេចចិត្តចុងក្រោយ​។

Additional Protection at No Extra Cost: Prudential's Care in Action
PHNOM PENH (30th March) - Prudential Cambodia, a leading life insurer in the Kingdom, announced today it will offer extra benefits to its policyholders impacted by COVID-19, the outbreak of which is now spreading across the world.
Prudential Cambodia will offer an additional COVID-19 death benefit of USD10,000 starting from 01 April 2021 to 30 June 2021, with no extra premium payment, to all existing and new customers who own valid life insurance policy with Prudential Cambodia​ and connect their policy to their app Pulse. This is on top of the existing death benefits offered by their life insurance policies.
“Prudential Cambodia’s is deeply committed to help improve and safeguard the well-being of the Cambodian families. We have worked to promptly offer these extended benefits to our existing and new customers in Cambodia,” said Mr Sanjay Chakrabarty, Chief Executive Officer of Prudential Cambodia
As of 30th March 2021, there have been 2377 cases of COVID-19 confirmed in Cambodia.
Special COVID-19 Coverage Campaign Terms and Conditions for Prudential Customers
1. The Terms and Conditions of your existing life insurance policies remain applicable, and shall prevail over, in the event of any difference, the terms and conditions of additional benefit as illustrated in the following sections.
2. “COVID-19" means a confirmed case confirmed by the report of the Cambodian Ministry of Health.
3. This is an additional Death benefit which is provided by Prudential Cambodia without requiring extra premium to all existing and new Life Assured under its in-force premium paying life insurance policies. For avoidance of doubt, any free protection offered by Prudential Cambodia does not constitute an in-force premium paying life insurance policy.
4. In the event of valid Death Claim due to COVID-19 of Life Assured between the 1st April and 30th June, Prudential will pay an additional Lumpsum Death benefit of $10,000.
5. Pre-existing condition is not covered.
6. The Policy Owner must install the mobile application “Pulse by Prudential (Cambodia)” with their policy linked on Pulse to be eligible for the free protection.
7. A waiting period of 14 days from policy issuance, policy effective date, or policy reinstatement date (whichever is later) is applicable to the free benefit available under this campaign.
8. This benefit is payable only once per Life Assured regardless of how many policies the individual may have.
9. We reserve the right to change the terms and conditions of this additional protection at any time without notice. In case of any dispute, we have the final decision.