ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី ០១ ខែ តុលា ឆ្នាំ ២០២១ - ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសលកម្ពុជា បានប្រកាសបើកផ្លូវការនូវកម្មវិធីសប្បុរសធម៌របស់ខ្លួន ដើម្បីបរិច្ចាគថវិកាគាំទ្រដល់មន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផាដែលផ្តល់ការព្យាបាលដល់កុមារកម្ពុជាដោយពុំគិតថ្លៃ។ ៨០ ភាគរយ នៃអ្នកជំងឺនៃមន្ទីរពេទ្យកុមារមួយនេះ មកពីគ្រួសារដែលមានប្រាក់ចំណូលតិចជាង ១ ដុល្លារក្នុងមួយថ្ងៃ។
យុទ្ធនាការ “រត់ឬដើរជាមួយព្រូដិនសល ដើម្បីគន្ធបុប្ផា” គឺជាកិច្ចសហការរវាងក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសលកម្ពុជា និងក្រុមរត់ខេខេអស៊ី ដោយមានការចូលរួមសហការឧបត្ថមដោយ ធនាគារអេស៊ីលីដា ភីអិលស៊ី ធនាគារវីង និង ក្រុមហ៊ុនស្បែកជើង Skechers ។ កម្មវិធីនេះ ចាប់ពីថ្ងៃទី០១ ដល់ទី៣១ ខែតុលាឆ្នាំ២០២១ ដោយកំណត់ថា រាល់១ គីឡូម៉ែត្រ ដែលអ្នកចូលរួមបានរត់ឬដើរ ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសលកម្ពុជា នឹងបរិច្ចាគទឹកប្រាក់ ១,០០០ រៀល (០.២៥ដុល្លារ) ជូនដល់មន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផា។ កម្មវិធីដ៏សំខាន់មួយនេះគឺសម្រាប់មនុស្សគ្រប់វ័យទាំងអស់ចូលរួម។
លោក Sanjay Chakrabarty អគ្គនាយក ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសលកម្ពុជា សម្តែងយោបល់ថា៖ “ក្នុងនាមជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែលមានការទទួលខុសត្រូវខ្ពស់ ការគាំទ្រដល់កិច្ចការសហគមន៍ គឺជាចំណុចស្នូលនៃប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មរបស់យើង។ សំខាន់ជាងនេះទៅទៀត យើងចង់ផ្សព្វផ្សាយ អំពីសារៈសំខាន់នៃការហាត់ប្រាណជាប្រចាំ ដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងជំងឺនានាដែលកើតមានក្នុងជីវភាពប្រចាំថ្ងៃ។ កម្មវិធី “រត់ឬដើរជាមួយព្រូដិនសល ដើម្បីគន្ធបុប្ផា” នឹងចូលរួមជួយលើកកម្ពស់ការថែទាំសុខភាពផង និងជួយដល់មន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផា ដើម្បីបន្តកិច្ចការដ៏មានសារៈសំខាន់ចំពោះប្រទេសកម្ពុជា តាមរយៈថវិកាដែលប្រមូលបាន”។
លោក នេត ពិសិដ្ឋ នាយកប្រតិបត្ដិសេវាហិរញ្ញវត្ថុរបស់ធនាគារអេស៊ីលីដា ភីអិលស៊ី បានមានប្រសាសន៍ដែរថា៖ “យើងពិតជារីករាយណាស់ដែលអាចចូលរួមគាំទ្រគំនិតផ្តួចផ្តើមសប្បុរសធម៌នេះ ហើយយើងនឹងទន្ទឹងរង់ចាំការចូលរួមពីបុគ្គលិក និងអតិថិជនរបស់យើងផងដែរ”។
លោក ហាន ប៉េងក្វាង អគ្គនាយក នៃ ធនាគារ វីង (ខេមបូឌា) ម.ក មានប្រសាសន៍ថា៖ “ធនាគារវីងមានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយដែលបានចូលរួមនៅក្នុងព្រឹត្តិការណ៍សប្បុរសធម៌ដ៏រំភើបមួយនេះ ដែលនឹងជួយគាំទ្រដល់តម្រូវការហិរញ្ញវត្ថុរបស់មន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផា។ មន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផាបានផ្តល់ការថែទាំសុខភាពដោយឥតគិតថ្លៃដល់កុមារដែលត្រូវការជួយសង្រ្គោះបំផុត និងដោយគ្មានការរើសអើងនោះឡើយ។ នៅពេលដែលលោកអ្នករត់ជាមួយកម្មវិធីរបស់ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសលដែលគាំទ្រដោយធនាគារវីងនិងស្ថាប័នដទៃទៀត នោះលោកអ្នកក៏បានកំពុងរួមចំណែកដល់ប្រតិបត្តិការដ៏សំខាន់របស់មន្ទីរពេទ្យគន្ធបុប្ផា”។
“នៅក្រុមរត់ KKRC យើងតែងតែលើកកម្ពស់សុខភាព និងកាយសម្បទាសម្រាប់ខ្លួនឯងតាមរយៈកីឡា។ ពួកយើងរីករាយក្នុងការសហការជាមួយក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសលកម្ពុជាលើគំនិតផ្តួចផ្តើមនេះ ព្រោះវាមិនត្រឹមតែផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍ដល់អ្នករត់ឬដើរទេ តែថែមទាំងបានជួយដល់សង្គមកម្ពុជាទៀតផង។ កុំចាំដល់អ្នកឈឺ ទើបចាប់ផ្តើមហាត់ប្រាណ” នេះជាប្រសាសន៍របស់លោក គីម កុក ប្រធានក្រុមរត់ KKRC។
ដើម្បីចូលរួមកម្មវិធីនេះ អ្នកចូលរួមត្រូវចុះឈ្មោះតាមរយៈកម្មវិធី Strava.Com ដែលមានក្លឹបឈ្មោះថា រត់ឬដើរជាមួយព្រូដិនសល ដើម្បីគន្ធបុប្ផា (Run-Walk with Prudential) ចាប់ ពីថ្ងៃទី ១ ដល់ ៣១ ខែតុលាឆ្នាំ ២០២១។ អ្នកអាចចូលរួមក្លឹបនេះបាន តាមរយៈតំណភ្ជាប់នេះ https://bit.ly/3zQv7ms
ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសល (ខេមបូឌា) ឡាយហ្វ៍ អឹសួរ៉ិនស៍ ម.ក (ហៅកាត់ថា ព្រូដិនសលកម្ពុជា) បានចាប់ផ្តើមប្រតិបត្តិការរបស់ខ្លួននៅ ខែមករា ឆ្នាំ ២០១៣។ តាមរយៈការផ្តល់ជូននូវដំណោះស្រាយ នៃសេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតដែលស្របតាមតម្រូវការអតិថិជន ក៏ដូចជាការធ្វើសិក្ខាសាលានានាស្តីពីសេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតទៅកាន់សាធារណៈជន ព្រូដិនសលកម្ពុជា បាននឹងកំពុងជួយប្រជាជនកម្ពុជាក្នុងការការពារ និងគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុសម្រាប់ថ្ងៃអនាគតរបស់ពួកគាត់។ ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសលកម្ពុជា ជាក្រុមហ៊ុនបុត្រសម្ព័ន្ធទាំងស្រុងនៃ ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសល ភីអិលស៊ី (Prudential Plc) ដែលមានមូលដ្ឋាននៅចក្រភពអង់គ្លេស។
ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសលភីអិលស៊ី ផ្តល់ការធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងសុខភាព និងការគ្រប់គ្រងទ្រព្យសម្បត្តិ ដោយផ្តោតលើតំបន់អាស៊ី និងអាហ្វ្រិក។ អាជីវកម្មនេះបានចូលរួមចំណែកជួយជីវិតមនុស្សគ្រប់គ្នាឱ្យមានភាពប្រសើរឡើង តាមរយៈការធ្វើឱ្យគ្រប់គ្នាមានលទ្ធភាពទទួលបានសេវាថែទាំសុខភាពមានតម្លៃសមរម្យ និងការលើកកម្ពស់កិច្ចការហិរញ្ញវត្ថុដើម្បីទាំងអស់គ្នា។ ព្រូដិនសល ជួយប្រជាជនក្នុងការការពារ និងបង្កើនទ្រព្យសម្បត្តិ និងជម្រុញការសន្សំសម្រាប់គោលដៅរបស់ពួកគេ។ អាជីវកម្មរបស់យើងមានអតិថិជនជាង ១៧ លាននាក់ នៅអាស៊ីនិងអាហ្វ្រិក ហើយក៏បានចុះបញ្ជីក្នុងផ្សារភាគហ៊ុននៅទីក្រុងឡុងដ៍ ទីក្រុងហុងកុង ទីក្រុងញូវយ៉ក និងប្រទេសសិង្ហបុរីផងដែរ។
*ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសល ភីអិលស៊ី មិនមានការជាប់ទាក់ទងជាមួយ ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសល ហ្វាយនែនសលអ៊ីន (Prudential Financial, Inc) ដែលមានទីតាំងអាជីកម្មនៅសហរដ្ឋអាមេរិក និង ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសល អឹសួរ៉ិន (Prudential Assurance Company) ដែលជាបុត្រសម្ព័ន្ធនៃក្រុមហ៊ុន អឹម&ជ្ជី ភីអិលស៊ី (M&G plc) ដែលជាក្រុមហ៊ុនចុះបញ្ជីពាណិជ្ជកម្មនៅចក្រភពអង់គ្លេសឡើយ។

Phnom Penh, Cambodia, 01 October 2021 – Prudential Cambodia announced a fund-raising drive to support Kantha Bopha Hospital’s charitable work to treat children free of charge. 80 percent of the children hospital’s patients have a household income of less than $1 a day.
“Run/Walk with Prudential” is a collaboration between Prudential Cambodia and KKRC Running Club with the support from ACLEDA Bank, Wing’s Bank, and Skechers. Under this initiative, for every 1km ran/walked from 1-31 October 2021, Prudential will donate 1000riel (USD 0.25) to Kantha Bopha Hospital. The event is open for all ages.
“As a responsible insurer, supporting the communities we work in has been a critical focus of our operations. Additionally, with this fund-raising drive, we want to spread awareness on the importance of an active lifestyle to combat the rise of lifestyle diseases. “Run/Walk with Prudential for Kantha Bopha” will allow participants to improve their health and the Kantha Bopha hospital to continue the critical work they do for Cambodia through the funds that are raised”, said Mr. Sanjay Chakrabarty, Chief Executive Officer of Prudential Cambodia.
“We are happy to be able to promote this charitable initiative and look forward to getting our staff and customers aware of this initiative” said Mr Neth Piseth, Senior Vice President, Financial Services Division from ACLEDA Bank.
“Wing Bank is delighted to participate in this exciting charity event that will support the financial needs of Kantha Bopha Hospital. Kantha Bopha Hospital has provided free medical care to those children most in need, and without discrimination,” said Mr. Han Peng Kwang, CEO of Wing Bank (Cambodia) Plc. “When you run with Prudential today supported by Wing Bank and others, you are contributing to the crucial operations of Kantha Bopha hospital”.
“At KKRC Running club we promote health and fitness for self. We are excited to collaborate with Prudential on this initiative as it not only benefits the runner/walker but also Cambodian society”, said Mr Kim Kok, President of KKRC.
To join, participants must join the Strava Club called Run-Walk with Prudential and log their walks/runs on the app between 1-31 October 2021. The club can be accessed via the link https://bit.ly/3zQv7ms
About Prudential Cambodia Life Assurance
Prudential (Cambodia) Life Assurance PLC (Prudential Cambodia) began operations in January 2013. By providing tailored life insurance solutions to individuals and families and conducting insurance seminars for the public, Prudential Cambodia helps Cambodians protect and secure their financial futures. Prudential Cambodia is a wholly owned subsidiary of Prudential plc*.
Prudential plc provides life and health insurance and asset management, with a focus on Asia and Africa. The business helps people get the most out of life, by making healthcare affordable and accessible and by promoting financial inclusion. Prudential protects people’s wealth, helps them grow their assets, and empowers them to save for their goals. The business has more than 17 million life customers in Asia and Africa and is listed on stock exchanges in London, Hong Kong, Singapore and New York.
Prudential plc is not affiliated in any manner with Prudential Financial, Inc., a company whose principal place of business is in the United States of America or with The Prudential Assurance Company Limited, a subsidiary of M&G plc, a company incorporated in the United Kingdom.