អត្ថប្រយោជន៍ការពារបន្ថែម ដោយមិនចាំបាច់បង់បុព្វលាភបន្ថែម:
ក្រុមហ៊ុន ព្រូដិនសលកម្ពុជា នឹងផ្តល់ជូនអត្ថប្រយោជន៍ចំនួន ២០០០ ដុល្លារ បន្ថែមលើកញ្ចប់បណ្ណសន្យារ៉ាប់រងដែលអតិថិជនមានស្រាប់ ក្នុងករណីគ្រោះអកុសល ដែលអ្នកត្រូវបានធានារ៉ាប់រងទទួលមរណភាពដោយសារជំងឺកូវីដ ១៩ ​នៅត្រឹម ឬមុនថ្ងៃទី ៣០​ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២០។ អត្ថប្រយោជន៍បន្ថែមនេះ នឹងផ្តល់ជូនអតិថិជនរបស់ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសលកម្ពុជាទាំងអស់ ទាំងអតិថិជនចាស់ និងថ្មី ដែលបណ្ណសន្យារ៉ាប់រងរបស់ពួកគាត់នៅមានសុពលភាព។ ការផ្តល់ជូននេះ គឺមិនតម្រូវឱ្យអតិថិជនបង់ថ្លៃបុព្វលាភរ៉ាប់រងបន្ថែមឡើយ។
ការផ្ដល់ជូននូវអត្ថប្រយោជន៍បន្ថែមនេះ បង្ហាញពីការយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់ដល់ការការពារសុខុមាលភាព ជូនពលរដ្ឋទាំងអស់នៅទូទាំងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសលកម្ពុជា បាននាំមុខគេក្នុងការឆ្លើយតបទៅនឹងបញ្ហាសុខភាពសាធារណៈ ដែលបណ្តាលមកពីជំងឺ កូវីដ ១៩ នេះ នៅក្នុងទីផ្សារអាស៊ីរបស់ខ្លួន តាមរយៈការផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍បន្ថែមជាច្រើនដល់អតិថិជនរបស់ខ្លួន ដូចជានៅក្នុងប្រទេសចិន ទីក្រុងហុងកុង ប្រទេសឥណ្ឌូណេស៊ី ប្រទេស ម៉ាឡេស៊ី ប្រទេសហ្វីលីពីន ប្រទេសសឹង្ហបូរី ព្រះរាជាណាចក្រថៃ កោះតៃវ៉ាន់ និងប្រទេសវៀតណាម។
លោក ហ៊ង វុទ្ធី នាយកផ្នែកអតិថិជន និងទីផ្សាររបស់​ ក្រុមហ៊ុនព្រូដិនសល​កម្ពុជា មានប្រសាសន៍ថា៖ "គោលជំហរចម្បងរបស់ ព្រូដិនសល គឺតែងតែការពារ និងធ្វើឱ្យសុខុមាលភាពរបស់គ្រួសារប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជាទាំងអស់ប្រសើរឡើង។  យើងបានធ្វើការយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ដើម្បីផ្តល់នូវអត្ថប្រយោជន៍បន្ថែមទាំងនេះដល់អតិថិជនដែលមានស្រាប់ ក៏ដូចជាអតិថិជនថ្មីទាំងអស់នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។»
លោក វុទ្ធី បានបន្ថែមទៀតថា ៖ «យើងនឹងបន្តលើកទឹកចិត្តដល់ពលរដ្ឋទាំងអស់នៅទូទាំងប្រទេស ឱ្យអនុវត្តតាមគោលការណ៍បង្ការរបស់អង្គការសុខភាពពិភពលោក ដើម្បីប្រឆាំងនឹងជំងឺ កូវីដ ១៩ មានដូចជា ការលាងដៃញឹកញាប់ ការស្នាក់នៅក្នុងផ្ទះប្រសិនបើមិនសូវស្រួលខ្លួន និងបរិភោគអាហារ ឬសាច់ណាដែលចម្អិនត្រឹមត្រូវ។ យើងក៏បានផ្តល់ព័ត៌មាន និងបច្ចុប្បន្នភាពថ្មីៗឱ្យបានទៀងទាត់នៅលើបណ្តាញសង្គម និងគេហទំព័ររបស់យើង សំដៅយ៉ាងណាការពារពលរដ្ឋកម្ពុជាទាំងអស់ប្រឆាំងនឹងវីរុសនេះ។»
គិតត្រឹមថ្ងៃទី ១២ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២០ ប្រទេសកម្ពុជាបានរកឃើញ វីរុសកូរ៉ូណា ប្រភេទថ្មី ឬ កូវីដ ១៩ ចំនួន ៥ ករណីហើយ។

PHNOM PENH (11 March) - Prudential Cambodia, a leading life insurer in the Kingdom, announced today it will offer extra benefits to its policyholders impacted by COVID-19, the outbreak of which started in China in January and is now spreading across the world.
Prudential Cambodia will offer an additional death benefit of USD$2,000 [on or before 30 April], with no extra premium fee, to all existing customers and new customers who buy a Prudential Cambodia life insurance policy on or before 30 April. This is on top of the existing death benefits offered by their life insurance policies.
Bringing this additional benefit to its customers in Cambodia underlines the company’s commitment to protecting the well-being of Cambodians across the Kingdom. Prudential has also taken the lead in responding to the public health issues caused by COVID-19 in its Asian markets through offering a range of additional benefits to its customers in China, Hong Kong, Indonesia, Malaysia, the Philippines, Singapore, Thailand, Taiwan and Vietnam.
“It’s deeply rooted in Prudential Cambodia’s DNA to help improve and safeguard the well-being of the Cambodian families. We have worked closely with the Ministry of Economy and Finance to promptly offer these extended benefits to our existing and new customers in Cambodia,” said Mr Vuthy Horng, Chief Customer and Marketing Officer of Prudential Cambodia.
“We continue to urge everyone across the country to follow World Health Organisation’s prevention guidelines against COVID-19, such as frequent hand-washing, staying at home if unwell and consuming meat products only if properly cooked. We have also been providing information and regular updates on our social media channels and our website to help protect all Cambodians against the virus,” Mr Vuthy added.